Sportske portal – Najnovije sportske vesti

Najnovije vesti Nastavak

Sportske.net Najnovije Vesti

Sportske vesti na jednom mestu.

U prvoj utakmici 20. kola italijanske Serije A, fudbaleri Rome ostvarili su pobedu na svom terenu od 3:2 protiv ekipe Torina. "Vučica" je sigurnom igrom u prvom delu meča uspela da stigne do dva gola prednosti. Prvo se Nikolo Zaniolo u 15. minutu odlično snašao u gužvi u kaznenom prostoru i zatresao mrežu Sirigua, da bi kapiten reprezentacije Srbije Aleksandar Kolarov u 34. minutu pogodio sa penala. Šest minuta po startu drugog poluvremena Tomas Rinkon je smanjio prednost ekipe Euzebija Di Frančeska, da bi prava panika među domaće igrače usledila u 67. minutu kada je Kristijan Ansaldi sa distance zatresao mrežu Olsena. Radost Torina nije trajala dugo pošto je Stefan El Šaravi u 73. minutu svojim golom rešio pitanje pobednika na ovom meču. Пласман обезедио Sofascore резултати уживо //
Posted: January 19, 2019, 2:56 pm
Poznati su svi parovi osmine finala Australijan opena. Novak Đoković koji je prvi nosilac na ovom turniru i najbolji teniser sveta u ovom trenutku, kao i jedini preostali srpski teniser u žrebu, igraće protiv Medvedeva, 15. nosioca, u okviru osmine finala. Srbin će sigurno ostati prvi na svetu čak i ako izgubi ovaj meč. Evo svih parova, odnosno kostura. Đoković (1) - Medvedev (15) Karenjo-Busta (23) - Nišikori (8) A. Zverev (4) - Raonić (16) Ćorić (11) - Puj (28) Čilić (6) - Bautista (22) Cicipas (14) - Federer (3) Tiafoe - Dimitrov (20) Berdih - Nadal (2) U ženskom singlu parovi su sledeći, sledi nam veliki derbi između Simone Halep i Serene. Halep (1) - S. Vilijams (16) Muguruza (18) - Ka. Pliškova (7) Osaka (4) - Sevastova (13) Kiz (17) - Svitolina (6) Kvitova (8) - Anisimova Barti (15) - Šarapova (30) Stivens (5) - Pavličenkova Kolins - Kerber (2)
Posted: January 19, 2019, 2:44 pm
Nedeljama traju spekulacije i oglašavanja Vanda Nare, žene Maura Ikardija, oko potpisivanja novog ugovora sa milanskim klubom. Vanda je svakodnevno koristila razonorazne socijalne platoforme kako bi se "izborila" za bolji ugovor svoga muža. Pisala je o interesovanju PSŽ-a, Mančester Junajteda, Real Madrida, ali je jučerašnjom izjavom za Striscia La Notizia ipak promenila. Žena "Maurita" je izjavila kako nema problema, nije ih ni bilo i da će Ikardi svakako potpisati novi ugovor sa svojim klubom. Danas je otišla i korak dalje u dokazivanju svoje "vernosti" ka Interu i objavila pesmu posvećenu "Neroazurima" na svom Instagram profilu. Jedan deo pesme glasi: "Neroazuri u našem srcu, poštujući dres, i kući i vani", a na kraju je ostavila poruku "nastaviće se..." View this post on Instagram Voglio condividere un pezzo di questo ultimo lavoro.. #comingsoon Orgogliosa di essere stata scelta per questo progetto sul quale abbiamo lavorato per mesi, grazie a @davide.demarinis per la pazienza con la quale mi ha sopportata 🎤 E' stato divertente ed appassionante cantare con te!  To be continued... A post shared by Wanda nara (@wanda_icardi) on Jan 19, 2019 at 3:38am PST
Posted: January 19, 2019, 2:35 pm
Kako je počeo, tako je i nastavio u drugom delu sezone. Luka Jović je svojim golom doneo 3:0 Ajntrahtu iz Frankfurta protiv Frajburga, uspeo je da preseče loptu na protivničkoj polovini i da savlada protivničkog golmana. Ovim golom se Luka za sada osamio na čelnom mestu liste strelaca Bundeslige, bio je ovo njegov 13. gol u sezoni ovog takmičenja. Neka samo ovako nastavi. Pogledajte gol OVDE.
Posted: January 19, 2019, 2:19 pm
Fulam je dokaz da nesreća nikada ne dolazi sama. Londonska ekipa se nalazi na 19. mestu Premijer lige, a u nedelju ih očekuje veoma težak zadatak protiv Totenhema. Atmosfera u ekipi je narušena zbog Kamare kojeg je Aleksandar Mitrović prekorio zbog bezobraznog ponašanja na treningu, pa su saigrači jedva uspeli da spreče veći sukob. Tamnoputi fudbaler se sada poziva na rasizam, ali to nije jedini problem za ekipu Klaudija Ranijerija. Italijan je danas potvrdio da će defanzivac Alfi Moson propustiti meč sa "Pevcima" zbog povrede koju je zaradio na bizaran način - pokušavajući da navuče kopaćke! E, Mitre, možemo samo da pretpostavimo kako ti je...
Posted: January 19, 2019, 2:10 pm
Trener Mančester sitija Pep Gvardiola želi da osveži sam vrh napada, iako su Žesus i Aguero u prošlosti obavljali posao Katalonac ne želi da prepušta ništa slučaju. Sezona je duga, te želi da ovom tandemu doda još jednog Južnoamerikanca. Po brazilskim medijima na meti je Brazilac - Everton Soareš iz Gremija. Dvadesetdvogodišnji napadač je već i u novembru pominjan kao meta kluba sa "Etihada", ali i njihovih najbližih komšija Junajteda. Brazilci pišu kako je igrač potvrdio napuštanje brazilskog kluba tako što je otpratio svoj sadašnji klub sa Instagrama i promenio profilnu sliku gde je sa dresom Gremija u sliku u dresu Brazila. Videćemo šta se "kuva" ovde, ali je vrlo moguć zimski transfer u redove Pepovih momaka. Cena je 60 miliona evra, čelnici "Građana" će morati verovatno i da prodaju kao bi izbegli sankcije FFP-a. Everton Soareš je za pet godina u Gremiju odigrao preko 200 utakmica gde je postigao 46 golova, prethodne sezone čak šesnaest.
Posted: January 19, 2019, 1:54 pm
U toku je prvo poluvreme utakmice 20. kola Serije A između Rome i Torina. Trenutno je 2:0 za "Vučicu", prvi pogodak je psotigao Zaniolo u 15. minutu, a prednost je povisio kapiten reprezentacije Srbije Aleksandar Kolarov u 34. minutu. Minut ranije, Sirigu je u svom kaznenom prostoru oborio El Šaravija, pa sudija nije imao drugog izbora nego da pokaže na belu tačku. Siguran sa nje bio je Kolarov, pogodak možete pogledati OVDE.
Posted: January 19, 2019, 1:40 pm
Srpski bek Bogdan Bogdanović će ponovo biti član ekspedicije Sakramenta koja će se naći na Ol-star vikendu. Bogdan će ponovo igrati u utakmici "Zvezde u usponu" gde se takmiče igrači koji su prvu ili drugu godinu u NBA ligi, igraju najbolji američki protiv najboljih igrača ostatka sveta. Podsetimo se, Bogdan je prošle sezone osvojio MVP nagradu na toj utakmici "Zvezde u usponu". Ol-star vikend je na programu u Šarlotu od 15-17. februara.
Posted: January 19, 2019, 1:35 pm
U prvoj utakmici 23. kola Premijer lige Engleske, fudbaleri Vulverhemptona ostvarili su pobedu na svom terenu savladavši Lester sa 4:3. Poveli su "Vukovi" nakon samo četiri minuta igre kada je Diogo Žota iskoristio asistenciju Mutinja i doveo svoj tim u vođstvo. Osam minuta kasnije Rajan Benet je povisio prednost, pa se na odmor otišlo sa velikom prednošću ekipe Espirita Santa. Pravi festival golova usledio je u drugom poluvremenu, Demarai Grej je smanjio prednost Vulvsa, da bi se autogolom Koudija Lester u potpunosti vratio u meč četiri minuta kasnije. Veoma raspoloženi Žota je ponovo postigao vodeći pogodak za domaću ekipu, ali je "Lisice" poraza mogao da spasi Ves Morgan postigavši gol u 87. minutu nakon prekida. I kada su svi pomislili da je gotovo, ponovo je scenu stupio fantastični Diogo Žota koji je golom u trećem minutu nadoknade vremena doneo svom timu ceo plen. Пласман обезедио Sofascore резултати уживо //
Posted: January 19, 2019, 1:26 pm
Momak koji ima samo 15 godina Hamad Međedović uspeo je da osvoji ITF turnir u Nju Delhiju. Ovaj momak je u finalu turnira savladao Artura Pantina sa 6:3 i 6:4. Inače, Međedović je bio 200. teniser na svetu za uzrast do 18 godina, sada ga očekuje nebeski skok. Inače, Međedović je osvojio ovaj turnir bez izgubljenog seta u pet mečeva.
Posted: January 19, 2019, 1:08 pm
Krilni centar koji je do sada nastupao za Denver i Bruklin, Kenet Farid, pojačaće Hjuston Rokitse pred nastavak sezone. Ovaj košarkaš je raskinuo ugovor sa Netsima, stiže u Hjuston u kom ne žele ništa da prepuste slučaju nakon povrede Klinta Kapele u veoma važnom delu sezone. Pored toga, da bi se napravilo mesta za Farida Hjuston želi što pre da se reši Karmela Entonija, žele da ga trejduju, a ako to ne učine, najverovatnije će Entoni dobiti otkaz. Farid će igrati na poziciji centra dok se Kapela ne vrati na teren, deliće minutažu sa Ilarijom.  Farid je do sada nastupao za samo dva tima, Denver i Bruklin Netse, a igrao je i za reprezentaciju Sjedinjenih Američkih Država na Svetskom prvenstvu u Španiji gde je uzeo zlato.
Posted: January 19, 2019, 12:57 pm
Nekadašnji fudbaler Partizana Dušan Vlahović se polako vraća u formu nakon dolaska u Fiorentinu. Srbin često nastupa za omladinski tim "Viole", a danas je bio jedan od strelaca protiv vršnjaka iz Milana u 15. kolu italijanske Primavere. Napadač je odlično reagovao na centaršu sa leve strane i zatresao mrežu čuvara mreže "Rosonera" u 18. minutu. Pogodak možete pogledati OVDE. Milan je uspeo da izjednači preko Sale u 30. minutu, ali je Kukovec doneo sva tri boda gostujućoj ekipi za konačnih 2:1.
Posted: January 19, 2019, 12:47 pm
Srpski teniser Novak Đoković rekao je da je zadovoljan svojom igrom u Melburnu i da je uglavnom kontrolisao današnji meč trećeg kola Otvorenog prvenstva Australije protiv Kanađanina Denisa Šapovalova. "Osim malog pada na 4:1 u trećem setu, mislim da sam igrao dobro, posebno u četvrtom setu. Očekivao sam da će Denis da bude agresivan. Bio sam čvrst, dobro sam servirao, igrao prave udarce", rekao je Đoković. Prvi teniser sveta plasirao se u osminu finala Australijan opena pošto je pobedio Šapovalova sa 6:3, 6:4, 4:6, 6:0. "Tokom prva dva seta sam kontrolisao stvari, a na 4:1 sam bio uznemiren, to ne bi trebalo da mi se dešava, imam iskustva. Ali, dešava se, pretpostavljam... Vratio sam ga u meč. Bilo je važno da četvrti set počnem dobro, prva dva gema su bila tesna, a brejk je bio ključan. Drago mi je što me je testirao. Mečevi i protivnici će biti teži kako turnir odmiče. Mislim da igram dobro, stvari idu u dobrom pravcu", naveo je Đoković. On je današnjom pobedom sačuvao prvo mesto na ATP listi, na kome će ostati posle Australijan opena. Đoković će za plasman u svoje 10. četvrtfinale Australijan opena igrati protiv Rusa Danila Medvedeva.
Posted: January 19, 2019, 12:33 pm
Austrijska skijašica Simona Zibenhofer pobedila je danas u spustu, trci koja je u sklopu Svetskog kupa vožena u italijanskoj Kortini d'Ampeco. Zibenhofer je pobedila rezultatom 1:36,22 minuta. Ona je i juče pobedila na istoj stazi u istoj disciplini, pa sada ima dve pobede u Svetskom kupu. Drugo mesto zauzela je Austrijanka Nikol Šmidhofer sa 0,04 sekunde zaostatka, a treća je bila Ilka Štuhec iz Slovenije sa zaostatkom od 0,51 sekundi. Amerikanka Lindzi Von napravila je nekoliko grešaka, ali je trku završila na devetom mestu, u odnosu na jučerašnji plasman, kada je bila 15. Ona se juče vratila takmičenjima posle oporavka od povrede kolena. Vodeća u generalnom plasmanu Svetskog kupa Amerikanka Mikaela Šifrin propustila je obe trke u spustu, a na stazu će se vraiti sutra u trci u superveleslalomu.
Posted: January 19, 2019, 12:22 pm
Srpski fudbaler Danijel Aleksić nastavlja sa sjajnim partijama u dresu Malatije. Njegov tim je danas uspeo da slavi protiv Gectepea sa 3:2, a Aleksić je golom doneo pobedu domaćinu. Šišmanoglu je doneo prednost Malatiji, domaćinu na ovoj utakmici, ali je Abunar izjednačio u 20. minutu na 1:1. Mičel Donald, nekadašnji igrač Crvene zvezde, uspeva da postigne novi gol za svoj tim u 34. minutu, ali ponovo radost domaćina nije dugo trajala pošto je Bijogo Poko izjednačio u 41. minutu. U drugom poluvremenu sudija pokazuje na belu tačku nakon VAR tehnologije, Malatija je golom Aleksića iz penala stigla do velike pobede. Ovo je bio treći gol Danijela Aleksića u poslednja četiri dana, protiv Bodrumspora je postigao dva gola u kupu. Pobedila je danas i ekipa Konjaspora na gostovanju Erzurumu sa 1:2, a Marko Jevtović je odigrao svih 90 minuta za taj tim. Пласман обезедио Sofascore резултати уживо //
Posted: January 19, 2019, 12:11 pm
Napulj je od prošlog leta želeo novog napadača. Iako je Arkadijuš Milik ušao u dobru formu, Karlo Anćeloti smatra da će još jedan ofanzivac pomoći njegovoj ekipi u nastavku sezone. Izbor je pao na fudbalera PSV Ajndhovena Irvinga Lozana, jednog od najtraženijih napadača Evrope. Kalčomerkato javlja da je Mino Rajola uspeo da ubedi svog klijenta da se preseli u Napoli bez obzira što je Meksikanac bio na meti Čelsija i Mančester junajteda. Holanđani traže 40 miliona za svog fudbalera što je prihvatljivo za "Partenopeije", a uslugu im je učinio i sam Rajola koji je uspeo da smanji potraživanja ekipe iz Ajndhovena.
Posted: January 19, 2019, 12:03 pm
Na zagrevanju pred utakmicu protiv Los Anđeles Klipersa Stefon Kari je izveo veličanstven potez. Bio je to šut kakav se ne viđa često, imao je i sreće, ali svakako je nešto na čemu mu treba skinuti kapu. Uživajte... Name a shot Steph can’t make we’ll wait. pic.twitter.com/9adPVkQnJD — Golden State Warriors (@warriors) January 19, 2019
Posted: January 19, 2019, 11:47 am
Mančesteru je svanulo od kako je Žoze Murinjo napustio klupi "Crvenih đavola". Portugalac od tada nije previše mario o svojoj trenerskoj budućnosti jer je želeo odmor, ali on bi mogao biti završen narednog leta. Naime, prema pisanjima Don Balona, Inter je stupio u kontakt sa svojim nekadašnjim trenerom kako bi se vratio na Đuzepe Meacu. "Posebni" je miljenik navijača Intera sa kojim je osvojio Tripletu i jedva priželjkuju njegov povratak. Optimizam grade na tome da je Murinjo u nekoliko navrata isticao svoju privrženost "Neroazurima", poslednji put na meču protiv Juventusa kada je provocirao navijače italijanske ekipe. Trofejni stručnjak se nije oglašavao povodom ovih glasina, ali nema sumnje da će dobro razmisliti o svemu.
Posted: January 19, 2019, 11:36 am
Još u martu je povredu kuka doživeo Ajzea Tomas, 29-godišnji košarkaš koji je poslednju sezonu igrao za Los Anđeles Lejkerse, imao je i operaciju, a pritom je dogovorio transfer u Denver Nagetse. Ovaj košarkaš koji je dva puta do sada igrao na Ol-star utakmici se konačno oporavio od povrede, proći će još par nedelja dok se u potpunosti ne vrati u ritam, ali ga uskoro treba očekivati u sastavu trenera Melouna. Svakako, predstavljaće veliko pojačanje Denvera pred nastavak sezone u borbi za prvo mesto na Zapadu. Problem kod ovog plejmejkera bi mogao da bude taj što je u poslednje tri sezone uključujući i ovu odigrao samo 32 utakmice. Najbolju sezonu je odigrao za Boston u sezonu 2016-17 kada je beležio 28,9 poena po utakmici.
Posted: January 19, 2019, 11:23 am
Liga šampiona polako postaje, ako već i nije, institucija za sebe u svetu fudbala. Sve je počelo od osnivanja pod tim imenom 1992. godine i velike reforme takmičenja, sada je stiglo i do lopti. Ranije su se posebnim loptama igrala jedino finala, sada je novina i u nokaut rundi, a UEFA je danas predstavila novu loptu kojom će se igrati sve utakmice LŠ do finala. Here it is! 😍 ⚽️ @adidasfootball's official #UCL match ball for the knockout stages! #DareToCreate pic.twitter.com/le2eNnJL2q — UEFA Champions League (@ChampionsLeague) 19. јануар 2019. Crveno-žuta kombincija koja neodoljivo podseća na grb Mančester junajteda, hoće li im doneti sreću?
Posted: January 19, 2019, 11:10 am