Sportske portal – Najnovije sportske vesti

Najnovije vesti Nastavak

Sportske.net Najnovije Vesti

Sportske vesti na jednom mestu.

Menadžer Mančester junajteda Žoze Murinjo potvrdio je da je Antonio Valensija doživeo klasičnu "decembarsku" povredu na današnjem meču sa VBA. Ekvadorac je morao da napusti teren sredinom drugog poluvremena zbog bola u zadnjoj loži, pa ga očekuje pauza. "Ovo je nešto što ja zovem "decembarska povreda". Do nje je došlo zbog umora mišića.  U pitanju je loža, ali sada, mala, srednja ili velika povreda, ne znam", rekao je Murinjo uz napomenu da za dužinu pauze moraju da sačekaju do pregleda. "Hajde da sečakmo. Mislim da je Valensija dovoljno iskusan momak i da nije išao do svojih krajnjih granica. Ali do nje je došlo zbog umora. U Premijer ligi, naročito kada se igra toliko ligaških i kup mečeva u kratkom periodu, svi igrači su pod ovim rizikom", istakao je Murinjo. Inače, Valensija je odigrao svaki minut u dosadašnjem delu Premijer lige, dok se danas nije povredio. Ekvadorac je postigao dva pogotka ove sezone.
Posted: December 17, 2017, 9:59 pm
Drugi put u razmaku od dve nedelje Sakramento i Toronto odmerili su snage, a jedina razlika u odnosu na prethodnu utakmicu bila je ta što se večeras igralo u "Er Kanada Centru". Pobedu je, kao i pre dve nedelje, ostvarila ekipa Toronta 108:93 (35:30, 26:33, 22:14, 25:16), a razlika je bila istovetna kao i u prethodnom međusobnom duelu. Ponovo se pokazalo da je dubina rostera najveći problem za ekipu Sakramenta jer je Toronto sa drugom postavom pravio razliku u momentima kada je Sakramento igrao sa svojom mlađarijom. Domaći su razliku napravili u završnici treće i na početku poslednje četvrtine, a na kraju su najbolji pojedinci Toronta uspeli da odbiju napade Sakramenta i osiguraju novi trijumf. Bogdan Bogdanović je odigrao sjajno, prava je šteta što među mlađom gardom nije imao više raspoloženih saigrača jer je bio spreman da razigrava, a u isto vreme je pravio odličnu selekciju šuteva. Srbin je do poluvremena imao 13 postignutih poena, uz samo jedan promašaj u šutu iz igre, a u poslednjem kvartalu uspeo je da postigne još pet poena i da dođe do drugog najboljeg učinka u kratkoj NBA karijeri. Prava je šteta što jedna od dve promašene trojke iz poslednje četvtine nije ušla jer je lopta "plesala" po obruču, ali i ovako ostaje zapisano da je Bogi za 28 minuta u igri upisao 18 poena (3/3 za dva, 4/7 za tri), zabeležio 5 asistencija i 3 skoka. U Čikagu je Bogdan postigao poen više, ali se može reći da je večeras odigrao dosta bolje iako je u poenterskom smislu propustio priliku da obori lični rekord. Bogdan Bogdanović je bio najbolji pojedinac u poraženom sastavu. Pratio ga je Garnet Templ sa 18 poena (2 sk, 2 as), a dvocifren učinak ostvarili su još Džordž Hil (16 pts, 5 as) i Vili Kaoli-Štajn (12 pts, 6 sk, 4 as). Kod domaćih jako dobra dostribucija poena. Najefikasniji Demar Derozan sa 21 poenom i 5 asistencija, a još petorica su ubacila dvocifren broj poena. Kajl Lauri je meč završio sa 16 poena, 5 skokova i 7 asistencija, Norman Pauel sa 14 poena. Jonas Valančiunas je upisao novi dabl-dabl, 13 poena i 16 skokova.
Posted: December 17, 2017, 9:48 pm
Šampion Češke i rival beogradskog Partizana u šesnaestini finala Lige Evrope "pokrenuće motore" već trećeg dana nove godine. Planom priprema za prolećni deo sezone predviđeno je da se fudbaleri Viktorije Plzenj okupe 3. januara, sedam dana pre fudbalera Partizana. Nakon okupljanja i lekarskih pregleda slede tri kontrolna meča na tradicionalnom turniru od 7. do 13. januara. Centralni deo priprema za prolećni deo sezone ekipa Viktorije odradiće u Španiji. Od 15. do 25. januara Česi će boraviti u Marbelji, a završni deo priprema u periodu od 30. januara do 8. februara odradiće u Benidormu. Prvu takmičarsku utakmicu u 2018. godini Viktorija će odigrati 15. februara u Beogradu protiv Partizana. Revanš je sedam dana kasnije u Plzenju.
Posted: December 17, 2017, 9:38 pm
Fudbaleri Barselone večeras su deklasirali ekipu Deportivo La Korunje rezultatom 4:0, a iz kluba su posle meča stigle velike vesti. Jedan od uvaženijih članova uprave i legenda kluba Giljerme Amor otvoreno je potvrdio da je transfer Antoana Grizmana još kako moguć! "Da li je realan transfer Grizmana u Barselonu?! Da, veoma je moguć", potvrdio je Amor i dodao još jednu dobru vest, Real Madrid neće dočekati "špalir" koji je poželeo Kristijano Ronaldo posle osvajanja SP za klubove". "Nećemo to prirediti Real Madridu zato što to nije isto takmičenje, u kom se i mi takmičimo", istakao je Amor i na kraju se osvrnuo na predstojeći "El klasiko". "Razlika u odnosu na Real nas raduje. U ovom momentu imamo 11 bodova više, ali su nam za petama drugi timovi. Idemo po pobedu i u Madrid", zaključio je Amor. Inače, katalonski mediji su ranije danas potvrdili da se i predsednik Barselone Hosep Marija Bartomeu sastao sa porodicom Antoana Grizmana kako bi pričao o selidbi u Kataloniju. Sve ide u tom pravcu, da je ovaj transfer na pragu velike realizacije, a cena će biti 100 miliona evra, koliko iznosi otkupna klauzula.
Posted: December 17, 2017, 9:26 pm
Poslednja utakmica 11. kola turske Super lige počela je sa više od pola sata zakašnjenja zbog bizarne situacije koja se dogodila na zagrevanju, a o kojoj više možete čitati OVDE. Ekipa Anadolu Efesa gostovala je Istanbulu nakon smene Velimira Perasovića ali šok terapija nije dala rezultata, pošto je domaćin slavio sa ubedljivih 84:58 (15:8, 24:22, 25:16, 20:12). Hrvatski stručnjak smenjen je nakon poraza od Baskonije u Evroligi tako da je večeras na tribinama bio Ergin Ataman, čovek koga turski mediji najavljuju kao novog trenera Efesa. Vladimir Štimac je u večerašnjem porazu Efesa bio među najboljima na parketu, postigao je 10 poena i ostvario 11 skokova, a uz njega su dvocifreni bili još samo Adams (13 pts, 8 sk, 5 as) i Simon (10 pts, 4 sk, 4 as). Bivši košarkaš Radničkog i Partizana Stefan Birčević postigao je 12 poena i upisao 4 skoka u trijumfu Istanbula. Ergin Ataman, İstanbul BBSK- Anadolu Efes maçını, Anadolu Efes Genel Menajeri Alper Yılmaz ile birlikte izledi. pic.twitter.com/tERg0HoGid — Kramponlu Pisagor (@KramponluPisago) December 17, 2017
Posted: December 17, 2017, 9:07 pm
Poslednja utakmica 18. kola francuske Lige 1 ujedno je bila i derbi kola jer se radilo o okršaju Liona i Marselja. Popularni "Olimpiko" odigran je na stadionu u Lionu, a domaći su slavili rezultatom 2:0 (1:0) i tako produžili post Marselja kada su prvenstveni mečevi u Lionu u pitanju. Olimpik iz Marselja slavio je poslednji put u Lionu pre deset godina, a već nakon šest minuta igre u večerašnjem meču moglo se naslutiti da stvari neće otići u dobrom pravcu po ekipu Rudija Garsije. Slobodan udarac sa više od trideset metara izveo je Nabil Fekir, učinio je to tako da lopta odskoči ispred Stiva Mandande koji je pokušao da je iskontroliše ali je samo uspeo da je odbije u mrežu. Kiks golmana Marselja svakako je uticao na gostujuću ekipu koja do odlaska na odmor nije uspela da anulira zaostatak, a na sličan način je otvorila i drugo poluvreme. Lion je najpre postigao gol koji je poništen zbog ofsajd pozicije o kojoj se može diskutovati, a kada Marselj nije iskorisio kontranapad i priliku koja mu se ukazala usledila je brutalna kazna. Marijano Dijaz iskoristio je centaršut Maksvela Kornea i glavom zakucao loptu u mrežu u 51. minutu, postavivši tako, ispostaviće se, konačan rezultat "Olimpika". Lion je večerašnjom pobedom stigao do tri boda prednosti u odnosu na Olimpik Marselj, a ujedno je uhvatio priključak za Monakom koji zauzima drugu poziciju na tabeli sa 38 bodova, koliko ima i tim Bruna Ženesioa. Marselj ostaje na četvrtom mestu sa 35 bodova.
Posted: December 17, 2017, 8:54 pm
Fudbaleri Lacija remizirali su u Bergamu sa ekipom Atalante rezultatom 3:3 (2:2), a meč je obeležio srpski reprezentativac. Sergej Milinković-Savić je odigrao još jedan fenomenalan meč, postigao je dva pogotka i vratio svoj tim u život. Atalanta je brzo došla do dva gola prednosti preko Kaldare u 19. i Iličića u 22. minutu, ali je onda na scenu stupio srpski reprezentativac. Sergej je u 27. minutu sa ivice šesnaesterca pogodio prvi ugao, a lopta je od stative završila u mreži.  Samo osam minuta kasnije, Sergej je postigao drugi pogodak na meču sa gotovo istog mesta  u isti ugao i nastavio svoju sezonu iz snova. Sergeju je sada došao do pet golova u Seriji A i sedam u ovoj sezoni u svim takmičenjima, njegove pogotke pogledajte OVDE. Atalanta je u drugom poluvremenu ponovo došla u vođstvo, i opet je strelac Iličić, ovaj put je u 50. minutu pogodio iz penala. Lacijali se nisu predavali, a u 79. minutu Luis Alberto je iskoristio asistenciju Saiseda i pogodio za 3:3, što se ispostavilo i kao konačni rezultat.
Posted: December 17, 2017, 8:39 pm
Fudbaleri Barselone pobedili su na svom Kamp nou ekipu Deportivo La Korunje rezultatom 4:0 (2:0) u 16. kolu Lige Primere. Barselona je do pobede došla golovima Luisa Suareza u 29. i 47. i Paulinja u 41. i 75. minutu, ali je još jedan čist pogodak poništen Urugvajcu. Pored toga, Lionel Mesi je promašio penal, a pored toga je čak tri puta pogodio okvir gola, a isto su učinili po jednom Suarez i Alba, tako da su gosti iz La Korunje srećni što nisu primili 10 golova, kada saberete četiri gola, jedan promašen penal i pet udaraca u prečke i stative. Meč je loše počeo po Katalonce, pošto je zbog povrede teren morao da napusti Pako Alkaser, a ušao je Aleiš Vidal. Samo nekoliko minuta kasnije, Mesi je nesebično proigrao Suareza, iako je bio sam ispred golmana, a Urugvaja lako pogodio za 1:0. U 41. minutu, Mesi je pogodio stativu, a Paulinjo se našao na pravom mestu, pokupio odbitak i pogodio za 2:0. U finišu prvog dela igre dogodio se trenutak koji je već glavna tema u Španiji. Luis Suarez je iz svog drugog pokušaja iz pet metara, "Rabonom" pokušao da matira golmana, lppta je prešla gol liniju, ali je pomoćni sudija ostavio spuštenu zastavicu. Tu situaciju pogledajte OVDE. Srećom, po Katalonce, Suarez je na samom startu drugog poluvremena iskoristio perfektan centaršut Serhi Roberta i zakucao u prvi ugao za 3:0. Do kraja meča, Mesi je još jednom pogodio okvir gola, treći put na ovom meču, i to iz slobodnog udarca, tako da Argentinac baš nije imao sreće večeras, a to je potvrđeno i u 70. minutu kada ga je golman Ruben odbranio penal. Saurez je oboren u šesnaestercu, sudija Lahoz očekivano pokazao na belu tačku, ali je Mesijevu lošu poluvisoku loptu odbio Ruben. Ipak, pet minuta kasnije, Paulinjo je na isti način, posle odbitka od stative, posle udarca Albe, pogodio prazan gol za 4:0. Katalonci su na najbolji mogući način završili ovo kolo, iskoristili poraz Valensije i sada će sigurno godinu završiti kao lideri. Barsa ima 42 boda, Atletiko 36, Valensija 34, a Real Madrid 31, ali i meč manje.
Posted: December 17, 2017, 8:37 pm
Tri španska evroligaša nastupila su večeras u 12. kolu ACB lige i ostvarila stoprocentan učinak. Svoj posao u španskom prvenstvu uspešno su obavili Real Madrid, Valensija i Baskonija, a najviše muke imao je klub iz Vitorije. Šampion Španije lako je izašao na kraj sa ekipom Gipuskoa i slavio rezultatom 86:64 (19:15, 22:15, 15:18, 30:16) samo dva dana nakon poraza koji je doživeo od Crvene zvezde mt:s u Evroligi. Rafa Martines je bio nezaustavljiv u ekipi Valensije i sa 24 poena (6/7 za tri) predvodio domaće do devete pobede u ACB ligi. Crnogorski internacionalac Bojan Dubljević zabeležio je 12 poena i 7 skokova. Madriđani su uprkos svim problemima uspeli da slave na gostovanju Obradoiru rezultatom 102:93 (18:21, 34:16, 24:30, 26:26) tako da su zadržali lidersku poziciju na tabeli sa skorom 11-1. Džejsi Kerol je bio najefikasniji u timu Pabla Lasa sa 18 poena, ali je Luka Dončić još jednom oduševio ljubitelje košarke jednim potezom. Baš kao što je to uradio u evroligaškom "El Klasiku", Slovenac je i večeras pogodio sa celog terena, s tom razlikom što ova trojka nije računata jer je vreme isteklo pre nego što je loptu uputio ka košu. Baskonija je uz dosta muke slavila na gostovanju Andori (97:94) zahvaljujući sjajnim partijama Rodriga Buboe (21 pts, 4 sk) i Toka Šengelije (20 pts, 7 sk). Klub iz Vitorije vezao je šestu pobedu u ACB ligi i uhvatio priključak za ekipama Valensije, Fuenlabrade, Gran Kanarije i Barselone. Había habido falta y no valía, pero... ¡@luka7doncic la vuelve a meter desde su casa!#LigaEndesa 🎥 @MovistarPlus pic.twitter.com/D7hP2KBPUU — Liga Endesa (@ACBCOM) December 17, 2017 Así queda la clasificación de la #LigaEndesa tras la Jornada 12. pic.twitter.com/548w23F0a4 — Liga Endesa (@ACBCOM) December 17, 2017
Posted: December 17, 2017, 8:23 pm
Pre samo nekoliko dana na Fejsbuku se pojavio video koji je za kratko vreme postao viralan i do sada ga je pogledalo preko 4 miliona ljudi. Priča je jako zanimljiva jer je kroz video koji traje nešto više od minuta predstavljen momak koji je u teškim okolnostima uspeo da pokaže svoju genijalnost. Mladi Mpo ima samo 20 godina a prehranjuje četvoročlanu porodicu. Za samo dve nedelje uspeo je da napravi potpuno funkcionalnog robota od otpada. Autor ove priče poentirao je konstatacijom da bi mladići iz neke zemlje zapadnog sveta sa sličnim ostvarenjem vrlo brzo dospeli u prvi plan, ali Mpo nema te sreće jer dolazi iz Južne Afrike. Zašto smo sa vama podelili ovu priču i kakve veze ima sa sportom. Pogledajte video, verujemo da će navijačima Partizana biti posebno interesantno to što Mpo svoj izum predstavlja u bordo-plavoj garnituri dresa beogradskih crno-belih.
Posted: December 17, 2017, 8:10 pm
Košarkaši Crvene zvezde mt:s upisali su sedmu uzastopnu pobedu u ABA ligi i izbili na lidersku poziciju na tabeli posle 12 odigranih utakmica. Crveno-beli su imali veliku podršku u Baru iako su igrali na gostujućem terenu, što potvrđuju i fotografije nakon završetka meča. Direktor Crvene zvezde mt:s Davor Ristović podelio je sa pratiocima na tviteru fotografiju na kojoj se vidi u kakvom se "problemu" nalazi Dušan Alimpijević. "Ne možemo da krenemo ka autobusu koliko navijača ima ispred hale", napisao je Ristović na pomenutoj društvenoj mreži. Reklo bi se da su crveno-beli na slatkim mukama jer podrška navijača može samo pozitivno da utiče na ekipu koja se nalazi u paklenom ritmu utakmica. Bar je ceo crveno beo🔴⚪️🔴⚪️ .. ne mozemo da krenemo ka autobusu koliko navijača ima ispred hale.. pic.twitter.com/Umxr45advp — vuk nikša (@davorristovic) December 17, 2017
Posted: December 17, 2017, 7:55 pm
Verovali ili ne, Barselona je treći put ove sezone oštećena na isti način. Sve je počelo na Mestalji, kada je udarac Lea Mesija završio bar pola metra iza linije, ali je pomoćni sudija dremao i nije signalizirao očigledan pogodak. U narednom kolu, na meču sa Seltom na Kamp nou, Luis Suarez je postigao regularan pogodak koji je poništen zbog nepostojećeg ofsajda. Večeras, novi propust pomoćnog sudije, Luis Suarez je na maestralan način, popularnom "Rabonom" šutirao iz neposredne blizine, golman je izbio loptu, ali se na usporenom snimku video da je ona bila opet iza gol linije. Srećom, ovaj put Barsa ima 2:0 na poluvremenu, ali ne smemo ni da pomislimo šta će biti ako Katalonci večeras ne pobede, a narednog vikenda idu Real Madridu. Every single time, enjoying it eh @LaLiga ? pic.twitter.com/P9oMCIMlLv — Catalan Edition (@CatalanEdition) December 17, 2017
Posted: December 17, 2017, 7:41 pm
Završni turnir Kupa Srbije u vaterpolu odigran je u Bečeju gde su se za trofej borile ekipe Partizana, Crvene zvezde, Niša i Šapca. Plasman u finale koje je bilo na programu večeras obezbedile su ekipe Partizana i Šapca, a crno-beli su u borbi za trofej slavili rezultatom 6:5 (1:0, 1:2, 2:1, 2:2) odbranivši tako zvanje titulara. Partizan je u finale ušao sa epitetom favorita, ali to izabranicima Stefana Ćirića nije mnogo pomoglo u bazenu jer se ekipa Šapca pokazala kao odličan rival. Rezultatska neizvesnost trajala je tokom čitavog meča, Partizan je tek u poslednjoj četvrtini prvi put na utakmici stigao do dvocifrene prednosti. Dimitrije Rističević odigrao je važnu ulogu u pobedi Partizana pošto je sjajnim odbranama (13) sprečavao ekipu Šapca da se vrati u igru. Golove za Partizan postigli su Filip Janković, Nikola Lukić, Aleksandar Radanović, Aleksandar Timotijević, Petar Tomić i Đorđe Lazić. Partizan je večeras stigao do svog 26. trofeja u Kupu Srbije, a trećeg vezanog u ovom takmičenju.
Posted: December 17, 2017, 7:37 pm
Sergej Milinkovi-Savić ne staje, srpski reprezentativac je postigao novi pogodak. Fudbaleri Lacija večeras gostuju ekipi Atalante, a Sergej je postigao gol za 2:1, a potom i za 2:2! Atalanta je brzo došla do dva gola prednosti preko Kaldare u 19. i Iličića u 22. minutu, ali je onda na scenu stupio srpski reprezentativac. Sergej je u 27. minutu sa ivice šesnaesterca pogodio prvi ugao, a lopta je od stative završila u mreži.  Samo osam minuta kasnije, Sergej je postigao drugi pogodak na meču sa gotovo istog mesta  u isti ugao i nastavio svoju sezonu iz snova. Sergeju je sada došao do pet golova u Seriji A i sedam u ovoj sezoni u svim takmičenjima.
Posted: December 17, 2017, 7:22 pm
Košarkaši Crvene zvezde mt:s savladali su Mornar u Baru u pretposlednjoj utakmici 12. kola regionalne ABA lige i tako preuzeli lidersku poziciju na tabeli. Posle sedam vezanih pobeda crveno-beli ponovo zauzimaju prvu poziciju na tabeli sa skorom 10-2, što je učinak identičan onom koji je ostvarila podgorička Budućnost. Nakon još jednog trijumfa čete Dušana Alimpijevića navijači na društvenim mrežama slave povratak na lidersku poziciju i šire pozitivne vibracije. "Delije" su oduševljene činjenicom da ekipa u ABA ligi ima skor 10-2, a u Evroligi 5 pobeda i 7 poraza. Tu su i poruke svim rivalima iz ABA lige, ali i Željku Obradoviću sa čijom ekipom će crveno-beli u utorak odmeriti snage. Lepo je vratiti se na mesto koje nam i pripada. 😃😃😃🔴⚪ #kkcz — Aleksandar Jevtic (@JevtaZemunac) December 17, 2017 е сад се не померамо са врха, браво Звездо 🔴⚪❤ #kkcz — Žica Iz Brusa (@NestasnaObrva) December 17, 2017 Utisak večeri:Tehnička Alimpijeviću i Stefan Janković pobedili Mornar. Bravo Zvezdo! 🔴⚪💪 #kkcz. — Dragica Basarić (@Dragica92) December 17, 2017 Odradjen uspesno i Mornar ✅ Sedam pobeda zaredom. #abaliga 10-2. Evroliga 5-7. Sila smo. #kkcz — Sale (@SaleVieDub) December 17, 2017 @kkcrvenazvezda je zasjela na prvo mjesto @ABA_League !!! Više ga nećemo prepuštati nikome! #kkcz — Dušan Doderović (@Dule_Doderovic) December 17, 2017 #Zvezda je tamo gdje i treba da bude, na vrhu. Idemo dalje! #KKCZ — Dejan Marić (@Dej_Mr) December 17, 2017 Сррћан први поен Дилана Ениса свима који славе. #kkcz #ккцз — Стеван077 (@Stevan077) December 17, 2017 Nije na NBA nivou ali moze da prodje! #kkcz — ECW (@basdostanista) December 17, 2017 Zaseli na prvo mesto, i ne nameravamo da silazimo do kraja. Pise sa samo pobeda, gazi dalje. #kkcz #alimpizam — Боги (@Bogi__89) December 17, 2017 Vraćamo se na poziciju 1! 💪💪💪🔴⚪ #kkcz — STEVA (@StivenSteva) December 17, 2017 Prva ponovo ! #kkcz — Ristic Nislija (@mnjih) December 17, 2017 VOZI DALJE ZVEZDOOOO,SAD JE NA RED ZELIMIR #kkcz 🏀🔴⚪🔴🔥❤💪💪💪💪💪 — Srele (#zvezdaš)🇷🇸 (@sreledelija) December 17, 2017
Posted: December 17, 2017, 7:05 pm
Akteri pretposlednje utakmice 12. kola regionalne košarkaške lige ponudili su ljubiteljima igre pod obručima sjajnu predstavu u dvorani "Topolica" u Baru. Crvena zvezda mt:s savladala je Mornar rezultatom 82:74 (19:29, 28:15, 19:12, 16:18) i izjednačila se na čelu tabele sa podgoričnom Budućnosti koja je juče poražena od Zadra. Utakmica u Baru bila je jedna od najboljih koju smo videli od početka sezone u ABA ligi, a prvo poluvreme je bilo posebno zanimljivo i uzbudljivo. Domaći su otvorili utakmicu kako se samo poželeti može. Amerikanci su namestili ruke pa je Mornar u prvih deset minuta imao samo tri promašaja u šutu iz igre (12/15). Dvocifrena prednost do koje su izabranici Mihajla Pavićevića stigli u prvoj četvrtini narasla je do maksimalnih 13 poena (25:12), ali je Zvezda u nastavku zaigrala mnogo agresivnije pa je u završnici poluvremena stigla do preokreta. Tokom druge četvrtine videli smo pregršt lepih poteza na obe strane. Najlepši je verovatno izveo Brendis Reli-Ros koji je "smečovao" Matijasa Lesora što možete da pogledate OVDE! Trojkom Džejmsa Feldina Zvezda je preuzela vođstvo i više ga nije ispuštala do kraja utakmice. Treba reći da je u momentima kada je Zvezda "jurila" prednost rivala važnu rolu odigrao Stefan Janković koji je večeras prikazao najbolju partiju od početka sezone. Serijom 21:4 sa kraja druge i sa početka treće četvrtine Zvezda je praktično prelomila meč u svoju korist, mada treba reći da je Mornar do kraja u više navrata uspevao da se približi gostima na pet poena zaostatka. Domaćima je trebalo šest minuta da stignu do prvih poena u trećoj četvrtini, vratili su se u završnici tog perioda, ali su u poslednji kvartal ušli sa 10 poena zaostatka. Poslednja četvrtina obilovala je prekršajima pa su obe ekipe vrlo brzo ušle u bonus zbog čega je izvedeno mnogo slobodnih bacanja. Dušan Alimpijević je iskoristio priliku da Dilanu Enisu da prve minute u Zvezdinom dresu, a Kanađanin je tek u poslednjim sekundama sa linije penala upisao prvi poen. Dvojica najefikasnijih u ekipi Dušana Alimpijevića bili su Stefan Janković i Džejms Feldin sa po 18 poena, a pratili su ih Tejlor Ročesti (13 pts, 6 as) i Dejan Davidovac (10 pts, 4 sk). Na drugoj strani su se istakli Uroš Luković (18 pts, 9 sk), Derek Nidam (15 pts, 3 sk, 10 as) i Brendis Reli-Ros (14 pts, 4 sk, 5 as). Zvezda je pobedom u Baru preuzela vodeću poziciju na tabeli sa skorom 10-2. Narednu utakmicu u ABA ligi Crvena zvezda mt:s igra 25. decembra na gostovanju Mega Bemaksu.
Posted: December 17, 2017, 6:54 pm
Fudbaleri Las Palmasa i Espanjola remizirali su rezultatom 2:2 (0:2) u 16. kolu Lige Primere. Espanjol je posle prvih 45 minuta imao dva gola prednosti i to je tako bilo sve do poslednjih desetak minuta, a onda je usledio pravi šok. Espanjolu je dva gola prednosti doneo Đerar Moreno pogocima u 19. i 41. minutu i sve do 80. delovalo je da će Katalonci zabeležiti važnu pobedu. Onda je u 80. minutu Loik Remi smanjio na 1:2, da bi u 89. Kaleri izjednačio na 2:2. U nadoknadi vremena, Las Palmas je imao veliku šansu da dođe do ogromnog preokreta i pobede, ali je Džonatan Vijera promašio penal. Las Palmas je tako propustio priliku da "fenjer" prepusti Malagi i sada ima isti broj bodova kao i Andalužani i jedan manje od Alavesa. Espanjol je ostao pet bodova iznad zone ispadanja, na 16. poziciji.
Posted: December 17, 2017, 6:46 pm
Selektor "Orlića" Goran Đorović okupio je igrače mlađe od 21 godine koji nastupaju za superligaše i odveo ih put Katara gde su odmerene snage sa reprezentacijom zemlje koja će 2022 organizovati planetarnu smotru. Mlada reprezentacija Srbije slavila je rezultatom 2:1 (1:1) golovima Igora Zlatanovića (Radnik Surdulica) i Đorđa Denića (Rad). Jedini pogodak za selekciju Katara postigao je levi bek Zemuna Nemanja Vučić u 45. minutu meča. Za domaće su nastupili igrači mlađi od 23 godine, dok je u selekciji Srbije bilo momaka koji su tek nedavno postali punoletni. Tako su za "Orliće" debitovali Dejan Joveljić, Strahinja Bošnjak, Strahinja Jovanović i Ranko Veselinović. Pobedu su mladim reprezentativcima Srbije čestitali legendarni Bora Milutinović i bivši fudbaler Barselone Ćavi Ernandez, trenutno član katarskog Al Sada.
Posted: December 17, 2017, 6:31 pm
Fudbaleri Beneventa ostali su još jednom praznih šaka, pošto su danas na svom terenu izgubili od Spala rezultatom 1:2 (0:0) u 17. kolu Serije A. Kada je u 59. minutu Kremonezi postigao autogol, domaći navijači su se ponadali da bi njihov tim konačno mogao do prve pobede. Međutim, iskusni Serđo Flokari je za manje od 10 minuta sve pokvario. On je najpre pogodio u 64. minutu za 1:1, a potom i u 73. za veliki preokret. Spal je ovako zadržao 18. poziciju na tabeli ispred Verone, ali sada ima isti broj bodova kao Đenova i jedan manje od Đenove, tako da je jasno da nas očekuje velika borba za opstanak. Prežaljeni Benevento je ostao zakucan na dno tabele sa samo jednim osvojenim bodom.
Posted: December 17, 2017, 6:20 pm
Sjajno prvo poluvreme odigrali su košarkaši Mornara i Crvene zvezde mt:s u hali "Topolica", a sredinom druge četvrtine viđeno je nekoliko fenomenalnih poteza. Najlepši je bio onaj koji je napravio Brendis Reli-Ros sredinom druge četvrtine, kada je sačekao Matijasa Lesora i "smečovao" loptu. Francuz je sve uradio lepo, ali je Mornarov Amerikanac stigao iz drugog plana i onda uhvatio "prvi tempo". Verujemo da će se ova blokada naći u najužem izboru za najbolji potez 12. kola regionalne lige. WHAT A BLOCK! 😱😱😱 Brandis Raley-Ross says NOT TODAY to @ThiasLsf! 🚫🚫🚫 #ABALiga #MORCZV @MornarBar pic.twitter.com/ETHSVzulbB — ABA Liga (@ABA_League) December 17, 2017
Posted: December 17, 2017, 6:07 pm